Skip to main content

Akcesoria okienne, które świetnie sprawdzą się podczas lata

Lato to dla wielu osób ulubiona pora roku, jednak ma ona niestety pewne minusy, które mogą być bardzo uciążliwe. Podczas lata, wnętrza naszych domów oraz mieszkań potrafią się mocno nagrzewać, co sprawia, że normalnie funkcjonowanie staje się utrudnione. Również w lecie pojawia się masa owadów, które potrafią być szczególnie dokuczliwe nocą. Na szczęście istnieją sprawdzone rozwiązania, które skutecznie rozwiązują wszelkie problemy ze słońcem i owadami. W tym artykule przedstawimy przydatne akcesoria okienne, które świetnie sprawdzą się w słoneczne, letnie dni.

Roltex

Rolety

Słońce chociaż przez wielu jest pożądane, to może również przysparzać sporo problemów. W bardzo słonecznie dni nasze mieszkania mogą się mocno nagrzewać, co sprawia, że normalne funkcjonowanie staje się utrudnione. Z pomocą w tej kwestii przychodzą rolety, dzięki którym można skutecznie chronić się przed uciążliwym słońcem. Na rynku dostępne są różne rodzaje rolet, jednak w tym przypadku najlepszych rozwiązaniem okazać się mogą rolety typu dzień/noc. Taki rodzaj rolet znaleźć można w ofercie firmy Roltex - rolety Lublin, profesjonalny producent rolet wewnętrznych i zewnętrznych. 

Rodzaje rolet dzień/noc

Jeżeli mówimy już o roletach dzień/noc, to wyróżnić należy dwa rodzaje tych rolet. Pierwsze z nich to rolety w kasecie. Wiele osób uważa, że to właśnie ten rodzaj rolet wygląda najlepiej w oknach i jednocześnie jest najbardziej funkcjonalny. Taki rodzaj rolet charakteryzuje się tym, że mechanizm jest schowany właśnie w kasecie. Zaletą tego rozwiązania jest proste utrzymanie czystości oraz łatwy montaż, który polega na przyklejeniu rolety do ramy okiennej. 

Drugi rodzaj rolet dzień/noc to rolety z żyłką. Są one znacznie tańszym rozwiązaniem, jednak również dobrze sprawdzają się jako zabezpieczenie przed słońcem oraz dekoracja. Do zamontowania takiej rolety potrzebna jest jedynie taśma dwustronna oraz nożyczki. Sama roleta jest montowana od razu na ramie okna, a charakterystyczne jest dla niej to, że posiada prowadzanie za pomocą żyłki, co nadaje materiałowi dużej stabilności. Rolety dzień/noc to świetne rozwiązanie, które zapewnia prywatność oraz możliwość dostarczania naturalnego światłą do wnętrza. Tego rodzaju rolety kupisz na stronie: https://polskierolety.pl/oferta/rolety-dzien-noc/, gdzie znajdziesz zarówno rolety w kasecie, jak również rolety z żyłką. 

Moskitiery

Kolejny problem, który pojawia się podczas lata, to nadmiar owadów, które często dostają się do wnętrza. Pomocnym rozwiązaniem, które zapewnia ochronę przed owadami, są moskitiery. Szeroki wybór moskitier znaleźć można na stronie: https://polskierolety.pl/oferta/moskitiery/, gdzie dowiesz się również, jak poprawnie mierzyć okno pod moskitiery. Moskitiera ramowa to świetne rozwiązanie, które dzięki uchwytom obrotowym idealnie nadaje się do montażu w oknach, Po zamontowaniu takiej moskitiery nadal możliwe jest swobodnie korzystanie z okna, bez konieczności ściągania moskitiery. Dodatkowo moskitiery dzięki swej unikatowej budowie zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, dlatego nie stworzy się wewnątrz duchota. Moskitiery chronią nas również przed pyłkami kwiatów, które mogłyby wlatywać do środka budynku.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 1 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...
Marcin 3 miesięcy temu Jak rozmieścić okna w domu?
To prawda, że rozmieszczenie okien jest bardzo ważne. Trzeba dokładnie przemyśleć, gdzie się chce każde ...
Bardzo mi się podoba specyfika domków mobilnych. Jestem świadomy, że dla niektórych może być odstraszające ...