Co powinieneś wiedzieć przed zakupem grzejnika dekoracyjnego?

Grzejniki na pierwszy rzut oka nie stanowią ważnego elementu dekoracyjnego we wnętrzu. Współcześnie prawda jest jednak zupełnie inna, ponieważ grzejniki mogą stanowić estetyczny element dekoracji pomieszczenia. Projektanci dostarczają nam na rynek produkty o niebagatelnych formach i kształtach. Dzięki temu grzejniki nie są już nudne i mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do całego odbioru wnętrza. Dodatkowo grzejniki dekoracyjne, korzystają z coraz bardziej zaawansowanych technologii, dzięki którym wzrasta ich wydajność. W tym artykule przyjrzymy się aspektom, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem grzejnika dekoracyjnego.
Rozmiar grzejnika
To jakiej wielkości będzie nasz grzejnik, jest oczywiście ważnym czynnikiem podczas wyboru. Duże grzejniki dekoracyjne sprawdzą się idealnie w pomieszczeniach, gdzie umieszczone są większe okna. Dobrze bowiem wypełnią przestrzeń na ścianie przy oknie. Producenci dostarczają grzejniki na rynek o różnych wymiarach, dzięki czemu łatwiej jest wpasować taki element w dekorację naszego wnętrza. Czasem te same modele, o tym samym kolorze i kształcie, występują w wielu rozmiarach.
Jaka moc grzejnika jest najlepsza?
By grzejnik spełniał swoją funkcję, musi legitymizować się odpowiednią mocą. W tym celu należy przed zakupem dokładnie zmierzyć powierzchnię pomieszczeń, do których montowane będą grzejniki. Dzięki temu będziemy mogli wyliczyć, jaką mocą musi dysponować grzejnik, aby skutecznie ogrzać wnętrze. Przyjmuje się, że do ogrzania 1m2 w nowym budynku potrzebna jest moc 70W/m2, w budynkach gorzej izolowanych potrzebujemy 100W/m2, a w starych budynkach od 140 do 200W/m2.
Innym ważnym parametrem, który trzeba wziąć pod uwagę, jest czynnik grzewczy instalacji. To ten parametr jest właśnie często podawany przez producentów grzejnika. Warto więc skonsultować wybór z profesjonalną obsługą sklepu, w którym mamy zamiar dokonać zakupów.
Rodzaje grzejników dekoracyjnych
Grzejniki dekoracyjne możemy podzielić na dwa rodzaje. Grzejniki kolumnowe są unowocześnioną wersją starszych modeli żeberkowych, a grzejniki płytowe oddają ciepło z przedniej płyty dzięki konwerterom. Grzejniki płytowe charakteryzują się ozdobnymi wykończeniami ekranów czołowych. Grzejniki kolumnowe są natomiast wykonane z wysokogatunkowej stali, która bardzo dobrze wpisuje się w minimalistyczny styl urządzania pomieszczeń. Istnieją też inne rodzaje grzejników, np. grzejniki hybrydowe. Ich szeroki asortyment znaleźć można na stronie: https://sklep.terma-tech.pl/grzejniki-hybrydowe-wodno-elektryczne-z-wbudowana-grzalka-one, gdzie widnieją grzejniki hybrydowe wodno-elektryczne z wbudowaną grzałką ONE w różnych kolorach. Ten typ grzejnika łączy w sobie dwa typy ogrzewania, dając mieszkańcom duży komfort ich użytkowania.
Gdzie montować grzejniki dekoracyjne?
Nowoczesne grzejniki dekoracyjne, dzięki swym kompaktowym rozmiarom mogą być montowane bez większych problemów w użytkowej części budynku. Dekoracyjne grzejniki dzięki swym niebagatelnym kształtom nie muszą być już zasłaniane i mogą stanowić integralną część dekoracji. Mogą być wyposażone w specjalne haczyki, które ułatwią nam suszenie ubrań i ręczników. Mogą także dobrze wspawywać się w zabudowy kuchenne.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.