Czy warto oddać meble do tapicera?

Dzięki tapicerowaniu sfatygowane meble odzyskują dawny blask. Zajęcie to jest czasochłonne, wymaga wiedzy, umiejętności posłużeniem się profesjonalnym sprzętem, dlatego też usługi tapicerskie nie należą do najtańszych usług. Warto się jednak zastanowić czemu warto z tej usługi skorzystać?

tapicerowanie mebli

Czy opłacalne jest korzystanie z usług tapicerskich?

Czasami zdarza się słyszeć: "po co iść do tapicera, skoro u siebie w domu można przeprowadzić ten sam zabieg samodzielnie?". O ile nie jesteśmy tapicerami, lepiej zrezygnować z samodzielnego działania, gdyż jeśli nie znamy się na wykonywanej pracy poświęcimy bardzo dużo czasu, a efekty będą dalekie od tego co sobie zamierzyliśmy. Powierzając doświadczonemu tapicerowi nasze tkaniny, wyściółki, taśmy oraz sprężyny tworzące miękkie pokrycia sof, krzeseł i innych rodzajów mebli, mamy pewność, że powierzamy je w dobre, godne zaufania ręce. Materiały wewnętrzne, choć niewidoczne, jednak mają wpływ na wygodę oraz wytrzymałość mebli. Doświadczony tapicer, taki jak As-Tap Tapicer Wrocław, pozwoli nam odczuwać komfort z użytkowania naszych mebli, zachowa ich design, ponadto zajmie się konserwacją drewna. Udając się z kanapą bądź z fotelem do tapicera, nasze meble zostaną uchronione przed brudem i uszkodzeniami.

Dlaczego warto oddać fotel do tapicera?

Decydując się na udanie z fotelem do tapicera, zwiększymy jego żywotność i dłużej będziemy się cieszyć komfortem użytkowania. Nie warto oszczędzać na materiałach, gdyż zwykle to, co miało być teoretycznie tanie, może okazać się droższe, zaś to co droższe będzie lepsze jakościowo i starczy na dłuższy czas. Meble tapicerowane powracają do łask, dzięki nim w tani oraz ekologiczny sposób jesteśmy w stanie odmienić nasze wnętrze. Kolejnym atutem tapicerowanych mebli będzie ich uniwersalizm - wykonanie zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Decydując się na tapicerowany fotel bądź kanapę, stawiamy na nasz osobisty komfort. Koszt tapicerowania fotela to 650 PLN, gdy jest nietypowy - koszt wyniesie jedynie 100 PLN więcej, natomiast renowacja drewnianych elementów w nim to 100-200 PLN. Inwestycja ta z pewnością będzie opłacalna.

Dlaczego opłaca się oddać kanapę do tapicera?

Tapicerowana kanapa będzie charakteryzowała się eleganckim wyglądem, będzie łatwa w czyszczeniu i konserwacji, będzie można ją zaaranżować zarówno do stylu nowoczesnego jak również klasycznego. Koszt tapicerowania kanapy trzyosobowej wraz z materiałami to wydatek rzędu 950-1000 PLN, przy kanapie dwuosobowej zapłacimy nieco mniej, bo koszt rysuje się w widełkach 800- 1000 PLN, w przypadku gdy kanapa charakteryzuje się nietypowym designem, kiedy posiada liczne zaokrąglenia wtedy koszt wzrośnie do 1200 -1300 PLN. Tapicerowanie kanapy narożnej wyniesie nieco więcej, gdyż do 2000 PLN. Pamiętać jednak należy, że jest to inwestycja na lata, dzięki której wzrasta nasz komfort, kanapy tapicerowane podobnie zresztą jak fotele cieszą się popularnością, dlatego gdy nam się ona znudzi, bez problemu znajdziemy kupca. Warto więc podkreślić, że tak czy inaczej będzie to inwestycja, która przyniesie nam realny zysk.