Domek mobilny - alternatywa dla drogiego mieszkania

Dodaj komentarz

Budowa tradycyjnego domu lub zakup mieszkania jest w dzisiejszych czasach ogromnym kosztem, na który nie każdy może sobie pozwolić. W związku z dużym zapotrzebowaniem na tanie rozwiązania, dla ludzi, którzy nie dysponują ogromnym budżetem, na rynku pojawiają się nowe możliwości. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest domek mobilny, który jest tani w zakupie, a do tego daje naprawdę duże możliwości. Wśród wielu osób, które nie chcą wydawać majątku na mieszkanie, takie rozwiązanie staje się bardzo popularne, ponieważ jest wygodnie i daje duże możliwości.

Całoroczne domki mobilne

Czym są domki mobilne?

Domki mobilne produkowane są obecnie przez wiele firm na rynku. Po złożeniu zamówienia na taką konstrukcję, na wyznaczone miejsce jest dostarczany dom, który może mieć powierzchnię do 35 m kwadratowych. Tak przygotowany dom należy zgłosić, jako obiekt rekreacyjny i jeżeli nikt nie zgłosi sprzeciwu, to można go postawić w wyznaczonym miejscu bez żadnej zgody na budowę. Takie domek można również zgłosić jako obiekt tymczasowy, jednak wtedy po 180 dniach trzeba go przemieścić w inne miejsce. To, o jaką odległość trzeba przemieścić domek, nie jest dokładnie określone, jednak istnieje duże prawdopodobieństwo, że można to wykonywać w obrębie jednej działki. Atrakcyjną ofertę domków mobilnych prezentuje strona: mobilnedomkins.pl, gdzie znaleźć można różnego rodzaju domki, nawet do 30% taniej!

Czy domek mobilny może być alternatywą dla drogiego mieszkania?

W opinii wielu osób, domki mobilne powinno traktować się jako miejsca do spędzania czasu wyłącznie w okresie letnim. Okazuje się jednak, że obecnie produkowane domki mobilne po odpowiednim przystosowaniu, mogą stać się miejscem, w którym można mieszkać spokojnie przez cały rok. Odpowiednia izolacja i wyposażenie, sprawiają, że taki domek stanie się komfortowym miejscem do życia. Przewagą takiego rozwiązania nad mieszkaniem jest natomiast to, że mieszkając w takim mamy dostęp do własnego ogródka, możemy dowolnie przewozić nasz dom w różne miejsca i co chyba najważniejsze zapłacimy za takie rozwiązanie znacznie mniej. Obecnie domki mobilne wyposażane są we wszystkie niezbędne instalacje i przyłącza, dlatego podpięcie mediów do takiego domku nie różni się od podłączenia tradycyjnego domu.

Domki mobilne zyskują popularność również za granicą

Domki mobilne stają się coraz większym ewenementem również za granicami naszego kraju. Szczególnie warto zwrócić uwagę na Słowację, gdzie takie domki stały się prawdziwym hitem. Obecnie nawet producenci z naszego kraju dostarczają na teren Słowacji swoje produkty. Takie usługi świadczy firma Mobilné domy, która oferuje najwyższej jakości domki holenderskie i angielskie. Warto zaznaczyć, że odległość, na jaką trzeba przewieźć domek mobilny nie stanowi problemu. Dzięki odpowiednim pojazdom możliwe jest bowiem dowolne przewożenie domków mobilnych, daltego jeżeli kiedyś zechcemy się przeprowadzić, to możemy zrobić to z własnym domem.

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.