Jak pomysłowo urządzić małą łazienkę w nowoczesny sposób?

Łazienka jest najczęstszym pomieszczeniem o najmniejszej licznie metrów, porównując całe mieszkanie. Czasem jest to wina wyboru, bo decydujemy się wziąć większą sypialnię albo inny pokój. Czasem przymus spowodowany hydrauliką lub kosztami. Z tym problem zmaga się wiele osób i często nie wiedzą jak połączyć ładny wygląd z najważniejszym- użytecznością. Jak stworzyć piękny, przyjemny i ergonomiczny kącik w nowoczesny sposób?

Kolory i jasność - w tym tkwi sekret

Nie bez powodu styl nowoczesny cechuje się głównie neutralnymi barwami, bielą, naturalnością i jasnością. Im więcej, tym lepiej! Dodaje to czystości, a także optycznie powiększa przestrzeń. W małej łazience to ogromny plus. Dobrze, jakby na ścianie znalazło się okno z naturalnym światłem, które doda powiewu świeżości. Jeżeli nie ma takiej opcji, warto uwzględnić wiele punktów świetlnych LED, które rozjaśnią przestrzeń i dodadzą trochę metrów w oku. To podstawowy trik, którym kierują się wszyscy architekci i polecają stosować takie rozwiązanie. Oprócz tego, w swoim wnętrzu możesz wykorzystać beże oraz lekkie szarości.

Dodatki i meble - na co zwrócić uwagę?

Kolejną ważną zasadą jest, używanie przedmiotów, które będą odbijać i grać ze światłem. Świetnie sprawdzi się lustro - można je powiesić samo nad umywalką, albo w postaci drzwiczek do szafki na kosmetyki. Bawiąc się, możesz stworzyć ozdoby z luster, wykorzystując różne kształty i wielkości. W małych łazienkach, często wybieranym i praktycznym rozwiązaniem jest również szklana kabina prysznicowa, która w jasnym kolorze, ze szklaną taflą, będzie chronić przed chlapiącą wodą, ale i współpracować ze światłem. Dodatki również powinny być w neutralnych kolorach. Trzeba pamiętać, że w takim pomieszczeniu nie ma miejsca na dużą ilość zbędnych przedmiotów. Należy zadbać o to, żeby nie zbierały się tam zapasy, które będą podbierać przestrzeń.

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się meble modułowe do małych łazienek. Są one specjalnie personalizowane, żeby ładnie wyglądać, nie zabierać miejsca i jednocześnie posiadać miejsce na przechowywanie. Porządek jest najważniejszy, więc trzeba zadbać o ilość tego miejsca zadbać. Szafka pod umywalkę jest jednym z proponowanych rozwiązań i występuje w różnych wielkościach, więc bez problemu można dopasować ją w każdy kąt. Podobnie to wygląda, jeśli chodzi o szafki nad umywalkowe z lustrem - połączenie dwóch funkcji w jedną. Materiały powinny być naturalne i jasne, dlatego najlepiej prawdzi się drewno lub biały laminat. Jak można przeczytać na stronie https://pl.wikipedia.org/wiki/Laminaty, jedną z głównych przyczyn popularności tego materiału jest jego korzystna cena, znacznie niższa niż w przypadku mebli z drewnianymi wykończeniami, a dająca równie pożądany efekt. Dodatkowo, laminat jest wyjątkowo odporny na działanie zewnętrznych czynników, przez co staje się częstym wyborem klientów. Do ogólnych zasad zaliczyć można jeszcze jedną - meble dobrze jest powiesić, wówczas nie będą zabierać miejsca na podłodze i nadadzą większego minimalizmu wnętrzu.

Obłożenie ścian i podłogi - co sprawdzi się najlepiej?

Kierując się powyższą zasadą jasności, wybrane płytki też powinny takie być. Białe jako baza, ale możesz zaszaleć, wybierając fakturę. Wszakże jest wiele opcji do wyboru - w paski, gofrowane, wypukłe, wklęsłe. Na podłogę idealnie sprawdzi się jasny marmur, beton lub pobielanie drewnopodobne kafle. Tu już zaczyna się dobieranie pod gust właściciela. Pamiętaj, że poziome płytki użyte na wąskiej ścianie, optycznie wydłużą ją, co jest dosyć pożądanym efektem.

Dużą łazienkę projektuje się inaczej niż małą. Jednak korzystając z powyższych wskazówek, uda się stworzyć przyjemną przestrzeń, która będzie piękna i ergonomiczna.

Jako firma HouseKrup, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą indywidualnie projektowanych przez nas elementów szklanych. Przy realizacji projektu, zawsze dbamy o estetykę, dopasowanie zamówienia do aranżacji pomieszczenia, a przede wszystkim funkcjonalność. Dzięki temu, końcowy efekt naszej pracy robi zawsze spektakularne wrażenie. Odwiedź stronę https://www.housekrup.pl i wypełnij formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę.