Jak tworzyć ładne kompozycje kwiatowe?

Dodaj komentarz

Ciepłe dni, na które wielu z nas od dawna oczekiwało, w końcu nadeszły. Wiosenna atmosfera może też zagościć w naszych mieszkaniach. Sprawią to własnoręcznie wykonane kompozycje kwiatowe.


kwiaciarnia internetowa

Wiosenne bukiety

Nasze własne mieszkanie jest przede wszystkim miejscem relaksu. Zaproszenie do niego wiosny jest niezwykle proste - pomogą w tym dekoracje kwiatowe, które mogą być umieszczone praktycznie w każdym pomieszczeniu. Rośliny do nich można stosunkowo łatwo kupić w osiedlowych kwiaciarniach, bądź zerwać we własnym ogródku czy na działce.

W wiosennych dekoracjach można przy tym użyć zarówno kojarzonych z tą porą roku roślin cebulowych, jak i całorocznych kwiatów doniczkowych. Oczywiście florystyka, jak wiele innych dziedzin, podlega specyficznym modom. Obecnie na przykład popularne są wiosenne bukiety z chryzantem, a więc kwiatów kojarzących się raczej z jesienią. Okazuje się jednak, że mogą być świetnym dodatkiem również do wiosennych kompozycji kwiatowych, a dobre kwiaciarnie sprzedają je praktycznie przez cały rok.

Popularne są również proste bukiety, oparte na typowych kwiatach wiosennych: tulipanach i żonkilach. Naturalne dodatki pozwolą nam stworzyć z nich piękne kompozycje, zachwycające wiosenną swobodą. Kwitnące gałązki oraz inne kwiaty, popularne o tej porze roku, dodadzą im uroku.

Hiacynty są kwiatami, które preferuje wielu miłośników wiosennych dekoracji. Możliwe jest zastosowanie ich zarówno jako kwiatów ciętych, jak i w formie niewielkich roślin doniczkowych. Ich niewątpliwą zaletą jest bogactwo odmian i kolorów, pozwalających na dostosowanie dekoracji z ich udziałem do rozmaitych aranżacji.

Jednak nie każdy z nas ma do kwiatów rękę. Z pomocą przychodzą nam kwiaciarnie lokalne. Znajdująca się w Szczecinie kwiaciarnia Ismena działa również w Internecie. Zamówienia internetowe można składać na stronie https://www.kwiaciarniaismena.pl/, gdzie oprócz zamówień do domu możemy również skorzystać z oferty poczty kwiatowej dla bliskiej nam osoby.

Kompozycje kwiatowe - jak długo cieszyć się ich pięknem?

Jeżeli decydujemy się na dekorację z kwiatów ciętych, musimy przede wszystkim pamiętać o systematycznej wymianie wody. Warto sięgnąć również po specjalistyczne odżywki do roślin w wazonach, sprzedawanych przez dobre kwiaciarnie oraz sklepy ogrodnicze. W ostateczności możemy zastosować jeden z domowych sposobów naszych babć - dodać do wody nieco cukru. Niekiedy jednak najlepszym rozwiązaniem będzie użycie roślin w doniczkach. Świetnie sprawdzą się w tej roli nie tylko wspomniane już hiacynty, ale również bratki, żonkile czy tulipany. Regularne podlewanie i zapewnienie odpowiedniej temperatury pozwoli nam przez długi czas cieszyć się pięknem tych roślin.

Osoby, które przykładają do dekoracji kwiatowych dużą wagę, często wykorzystują też specjalne gąbki i żele, pomagające utrzymać właściwą wilgotność. Używane są one głównie do tworzenia wieńców na nagrobki. Stanowią tez one spore ułatwienie w układaniu roślin. Gdy nadchodzi czas pożegnania z naszymi bliskimi, pragniemy zadbać o wizerunek ich nagrobków. Warto zadbać o najwyższą jakość wieńców pogrzebowych, by niesprzyjające warunki atmosferyczne nie wpłynęły na ich stan. Często stoimy przed trudnym wyborem kwiatów na nagrobek. Ważne jest dla nas, by wyrazić nasz żal i smutek, ale nie przesadzić z prezentacją. W Internecie znajdziemy wiele stron, doradzających w doborze odpowiednich wieńców pogrzebów, ale zarówno przedstawiających swoją ofertę. Szczecińska kwiaciarnia, w jednym ze swoim artykułów https://www.kwiaciarniaismena.pl/oferta/wience-pogrzebowe wspomina o doborze odpowiednich kwiatów i bukietów. Proponują oni również swoje wieńce w atrakcyjnych cenach.

Kompozycje kwiatowe a aranżacja wnętrz

Przy tworzeniu bukietów i kompozycji kwiatowych warto zwracać uwagę nie tylko na walory dekoracyjne roślin, lecz również na ich dopasowanie do otoczenia. W przestronnych wnętrzach świetnie sprawdzą się duże wazony czy kosze z kwiatami. Skromniejszy rozmiar pomieszczenia wymusi redukcje rozmiaru kompozycji i naczynia, w którym się ona znajdzie.

Równie ważne jest dostosowanie stylistyczne - w nowoczesnej aranżacji warto stosować proste w kształcie naczynia na kwiaty, podczas gdy styl wiejski oznaczać będzie często użycie starych wazonów czy ozdobnych mis.

Wpisz komentarz
Nie jesteś zalogowany ( Zarejestruj się )
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.