Skip to main content

Jakie są rodzaje drzwi zewnętrznych?

Nazwanie drzwi zewnętrznych wizytówką każdego domu czy mieszkania z pewnością nie będzie przesadą. Pełnią one jednak nie tylko funkcję ozdobną, ale przede wszystkim zapewniają bezpieczeństwo. Przy wyborze drzwi zazwyczaj kierujemy się kilkoma czynnikami, jednak dla wielu osób najważniejszy jest materiał, z którego są one wykonane.

Jaki rodzaj drzwi wejściowych wybrać?

Z jakiego materiału mogą być wykonane drzwi zewnętrzne?

Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Najpopularniejsze i najlepiej spełniające swoje zadania drzwi powstają z:

  • drewna,
  • stali,
  • PCV,
  • włókna szklanego.

Dla prawdziwych estetów dobrze jest wybrać wszystkie drzwi w domu utrzymane w jednakowym stylu, a w miarę możliwości - również w tym samym kolorze. Na stronie internetowej Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne Nowy Sącz OP Invest sprawdzisz, jakie drzwi wewnętrzne i zewnętrzne wybrać do wykończenia swojego domu czy mieszkania.

 Czy drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z drewna?

Drzwi zewnętrzne mogą być wykonane z drewna, co więcej, właśnie takie modele cieszą się największą popularnością. Istnieje wiele rodzajów drewna, dlatego, jeśli chcesz trzymać się tego, żeby w domu panowała harmonia w tym, z czego wykonane są drzwi warto wybrać modele z jednego źródła. Porady, dlaczego jeszcze warto wybierać wszystkie drzwi od tego samego dostawcy, znajdziesz po przejściu na adres https://www.oknans.pl/dlaczego-warto-kupic-komplet-stolarki-otworowej-do-nowego-domu-u-jednego-dostawcy/, pod którym możesz znaleźć artykuł poświęcony temu zagadnieniu.

Wracając jednak do drzwi z drewna, są one popularne dzięki temu, że poziom ich izolacyjności akustycznej oraz termicznej jest bardzo wysoki. Do produkcji drzwi drewnianych wykorzystuje się zarówno drzewa iglaste, jak i liściaste. Dobrze jednak jest wiedzieć przed zakupem takowych, że po czasie mogą się one zniekształcić przez wilgoć znajdującą się w powietrzu. Jeśli jednak chcesz tego uniknąć, wystarczy zabezpieczać drzwi specjalnymi preparatami.

Czy warto wybrać drewniane drzwi zewnętrzne?

Z jakiego materiału wykonane są najsolidniejsze drzwi?

Jeśli bardzo martwisz się nieproszonymi gośćmi, warto rozważyć, czy zamiast drewnianych drzwi nie kupić modelu wykonanego ze stali. To właśnie drzwi z niej zrobione są najskuteczniejszą ochroną przed kradzieżami. Są one ciężkie - waga zależy od tego, jaka jest klasa odporności danego egzemplarza na włamanie. Na stalową płytę bardzo często nakłada się specjalną okleinę (HDF lub MDF), która wyglądem przypomina drewno. Z kolei stal, która tworzy drzwi zewnętrzne, jest stalą ocynkowaną. 

Jakie drzwi zewnętrzne najlepiej izolują akustycznie i termicznie?

Chcąc zadbać o wyizolowanie wnętrza domu od akustycznych i termicznych warunków obecnych na zewnątrz, warto zastanowić się nad wyborem drzwi wykonanych z aluminium. Często drzwi takie ocieplone zostają poprzez użycie specjalnej pianki poliuretanowej albo wełny mineralnej lub poliamidu bądź styropianu. Dzięki swoim zdolnościom do izolacji, a także charakterystycznej sztywności, są to drzwi wybierane bardzo często. Niestety, drzwi wykonane z aluminium nie są zbytnio odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jaka jest alternatywa dla drzwi z aluminium?

Materiałem, który jest podobny do aluminium, jednak jest nieco bardziej wytrzymały, jest PCV. Drzwi zewnętrzne z PCV to specjalne profile, które dodatkowo wzmocnione są specjalnym rdzeniem z ocynkowanej stalowej blachy lub właśnie - z aluminium. Drzwi zewnętrzne z PCV wyróżnia wysoki poziom izolacji cieplnej i akustycznej, a także niską ceną, wytrzymałością i faktem, że są bardzo łatwe w utrzymaniu ich w czystości. PCV ma jednak jedną wadę - drzwi z niego wykonane nie mogą być naprawione, trzeba niestety wymienić cały panel drzwiowy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi ...
Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 3 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...
Marcin 5 miesięcy temu Jak rozmieścić okna w domu?
To prawda, że rozmieszczenie okien jest bardzo ważne. Trzeba dokładnie przemyśleć, gdzie się chce każde ...