Skip to main content

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy fotowoltaicznej?

Dodaj komentarz

Instalacje fotowoltaiczne znacząco zyskały w ostatnich latach na popularności. Liczba nowych instalacji powstających w gospodarstwach domowych oraz w firmach stale rośnie. Wraz z rozwojem rynku rośnie też liczba firm, które oferują usługi instalacyjne takich paneli fotowoltaicznych. Aby nasza instalacja fotowoltaiczna działała poprawnie, to musi być ona poprawnie wykonana. Z tego bardzo ważny jest odpowiedni wybór firmy fotowoltaicznej. W tym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, gdy szukamy firmy fotowoltaicznej.

Dlaczego tak ważny jest odpowiedni wybór wykonawcy?

Wybór odpowiedniego wykonawcy jest przede wszystkim ważny z tego powodu, że źle wykonana instalacja nie będzie właściwie działać i może stanowić nawet zagrożenie pożarowe. Oprócz tego dobra firma wykonująca instalacje fotowoltaiczne gwarantuje kilkuletnią gwarancję na swoje usługi. Oznacza to, że w razie jakichkolwiek problemów możemy liczyć na natychmiastową pomoc.

Na co zwrócić uwagę, wybierając firmę fotowoltaiczną?

Aby instalacja spełniała swoje zadanie, musi zostać wykonana z zachowaniem norm bezpieczeństwa i zasad, które gwarantują jak najwydajniejszą pracę. Z tego powodu nie warto się spieszyć z decyzją o wyborze firmy, która dla nas wykona instalację. Najlepiej wybrać wykonawcę, który oferuje równie profesjonalizm, jaki i dobrą cenę. Nie warto wybierać najtańszej oferty, ponieważ źle wykonana instalacja może okazać się nieopłacalna. Warto popytać znajomych o firmy, które u nich wykonywały instalację.

Dobrze byłoby również przyjrzeć się dokładniej warunkom gwarancyjnym, jakie oferują poszczególne firmy. Dobrze jest prześledzić, czy proponowana nam moc instalacji jest odpowiednia. Sprawdź opinie o firmie w internecie, zapytaj o ich autoryzację oraz doświadczenie instalatorów, którzy u nas będą pracować. Dokładnie też warto, jest sprawdzić, jaki sprzęt używany jest przez firmę, która dla nas ma pracować. Szukając odpowiedniego wykonawcy, możemy się wspomóc internetem, gdzie tworzone są zestawienia najlepszych wykonawców tego typi instalacji. Jedną z takich stron jest https://www.fotowoltaikatop10.pl/ dzięki któremu możemy wybierać między najbardziej docenianymi przez klientów markami specjalizującymi się w fotowoltaice.

Jakie gwarancje udzielają firmy fotowoltaiczne?

Panele fotowoltaiczne i falowniki, które służą jako główne elementy składowe całej instalacji, posiadają fabryczną gwarancję. W przypadku paneli najczęściej gwarancja jest na okres 10-25 lat. Falowniki natomiast mogą posiadać gwarancję na okres 5-10 lat. Dobrze by również była, aby firma instalacyjna dodatkowo dawała gwarancje na pozostałe materiały użyte do zbudowania waszej instalacji fotowoltaicznej. Zgodnie z prawem, każdy z komponentów powinien mieć przynajmniej 2-letnią gwarancję.

Oprócz tego dobrze jest się zorientować, ile gwarancji na wykonaną prace daje dany instalator. W tym celu dokładnie sprawdzaj zapisy w umowie z firmą fotowoltaiczną. Zanim wybierzesz już dokładnie firmę, która wykona dla ciebie pracę, to poproś ją o dokładną wycenę, aby wiedzieć, ile dokładnie będzie cię to kosztować.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.