Szafa w garderobie - mebel niedoceniany ale bardzo praktyczny

Profesjonalna garderoba to domowa przestrzeń, o której marzy wiele osób. Specjalnie wydzielone pomieszczenie, pozwalające na rozmieszczenie wszystkich ubrań, butów i akcesoriów to idealne rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zachowanie porządku w całym domu. Szafa to nieodzowny element praktycznej garderoby. Mebel podnosi funkcjonalność przestrzeni, uzupełniając otwarte półki i regały. Największą popularnością cieszą się szafy z przesuwanymi drzwiami, które chronią odzież przed czynnikami zewnętrznymi, jak np. kurz.

Garderoba z szafą – praktyczne rozwiązania w domowej przestrzeni

Garderoba wyposażona w szafę to w pełni funkcjonalne, a zarazem praktyczne miejsce na ciuchy, buty i akcesoria, niezbędne w każdym domu. W szafie powinny zmieścić się sezonowe rzeczy i wierzchnie ubrania. Zamknięta przestrzeń świetnie sprawdza się zarówno w przypadku eleganckich strojów, jak i odzież mniej używanej. W szafie z pewnością znajdzie się miejsce dla męskich garniturów, eleganckich sukienek i okazyjnych garsonek. Sterylna przestrzeń chroni przed czynnikami zewnętrznymi i sprawia, że odzież jest zawsze gotowa do użycia.

Szafa w garderobie to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie metraż nie pozwala na wydzielenie strychu lub większego garażu. Tutaj można przechowywać rzeczy o różnych gabarytach i przeznaczeniu – od artykułów AGD, desek do prasowania i mopów, aż po akcesoria sportowe, jak np. narty, rolki i łyżwy. Szafa dale możliwość wewnętrznego podziału rzeczy sezonowych na te, które są aktualnie potrzebne oraz te, których czas przyjdzie dopiero za kilka miesięcy. To praktyczne rozwiązanie z pewnością zadowoli zwolenników porządku i ładu w przechowywaniu różnego rodzaju przedmiotów.

Szafa w garderobie – ochrona przed czynnikami zewnętrznymi

Największą zaletą szafy w garderobie jest łatwy dostęp do ubrań, ułożonych w jednym miejscu. Co więcej, stwarza ona możliwości ukrycia niektórych elementów zarówno przed kurzem, jak i wzrokiem innych osób. Dotyczy to np. bielizny, która może być schowana w specjalnie przeznaczonych do tego szufladach. Kompromisem pomiędzy otwartymi półkami, a zamkniętą szafą są szklane fronty. Nie ograniczają one widoczności, a zaraz chronią ubrania przed kurzem i zanieczyszczeniami. Dzięki temu ciuchy są świeże i gotowe do użycia w razie zaistnienia takiej konieczności.

Szklane fronty to również dobry materiał do wyjątkowych aranżacji. Delikatne oświetlenie nada pomieszczeniu nowoczesnego stylu, a kolorowe światła będą efektownym podkreśleniem wyjątkowego charakteru mieszkania.

Szafa w garderobie – magazyn na domowe tekstylia

Szafa w garderobie to również idealne miejsce na magazyn, w którym zmieszczą się obrusy, komplety pościeli, ręczniki i firanki. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż otwarte półki, które nie chronią domowych tekstyliów przed kurzem i zanieczyszczeniami. W tym przypadku świetnie sprawdzą się fronty w mlecznej tonacji, choć w przypadku szaf projektowanych na wymiar, wybór barw jest niezwykle szeroki. I to właśnie dobrany kolor może stanowić podkreślenie charakteru mieszkania i ważny element aranżacji pomieszczenia. Ważne jest, aby całość tworzyła idealną kompozycję i jednolity styl. Do niewielkich pomieszczeń warto jednak wybrać jasny kolor, który optycznie powiększa przestrzeń i sprawia wrażenie porządku.

Nowy wymiar aranżacji

Szafa robiona na wymiar sprawdza się znakomicie w domowych garderobach. Pozwala uporządkować rzeczy w sposób praktyczny i precyzyjny, pomagając utrzymać porządek w pozostałej przestrzeni. W funkcjonalnym meblu powinno się znaleźć osobne miejsce na ręczniki, obrusy czy prześcieradła, a także drążki i wieszaki, pozwalające zawiesić większe elementy garderoby. Warto również zainwestować w innowacyjne rozwiązania, jak np. wysuwane kosze i szklane fronty. Wszystko to nada szafie wyjątkowego charakteru i pozwoli spełnić różnorodne funkcje. Trzeba bowiem wiedzieć, że mebel ten może również idealnie sprawdzić się jako separator, dzielący pomieszczenia, np. garderobę i sypialnię. Dzięki szafie na wymiar nie będą już potrzebne dodatkowe ścianki działowe.

Szafa w garderobie to rozwiązanie, które sukcesywnie zyskuje coraz więcej zwolenników. Indywidualne projekty, innowacyjne rozwiązania i wyjątkowy charakter, czynią z mebla rozwiązanie praktyczne, ale również i stylowe. A to najlepsze połączenie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.