Czy warto zamówić transkrypcję wywiadu?

Przepisywanie nagrań stało się w ostatnich czasach wyjątkowo popularne. Wielu ludzi zauważyło, że w ten sposób mogą sobie dorobić do pensji. Dla niektórych zajęcie to jest głównym źródłem utrzymania. Wydaje się, że przepisywanie nagrania jest bardzo proste i każdy sobie z tym bez problemu poradzi. Niestety w rzeczywistości transkrypcja wywiadu nie jest wcale taka prosta. Jest to zajęcie, które jednak wymaga jakiejś wiedzy oraz umiejętności. Należy też zwrócić uwagę na to, że niektóre wywiady przepisuje się bardzo długo. Dlatego nie każdy potrafi wykonywać taką czynność. Nie każdy też robi to dobrze i o tym należy cały czas pamiętać.

Wywiad, którego transkrypcja została przygotowana przez SpiszeTo

Transkrypcja wywiadów

W sieci znajdziemy wiele freelancerów, którzy oferują przepisywanie wszelkiego rodzaju wywiadów. Jeśli potrzebujemy na szybko przepisać jakiś wywiad, a nie mamy na to czasu, to można oczywiście skorzystać z oferty jakiegoś freelancera, który wykona za nas pracę. Jednak musimy mieć świadomość tego, że efekt pracy takiej osoby może nas po prostu nas nie satysfakcjonować. Jeżeli zależy nam na profesjonalnym przepisaniu nagrania, to powinna zająć się tym firma zajmująca się transkrypcją nagrań. Oferowane przez firmę SpiszeTo transkrypcje wywiadów pomagają dziennikarzom skupić się na jego przeprowadzaniu, zamiast na mozolnym notowaniu.

Firmy wyspelacjizowane w transkrypcjach

Wbrew pozorom takie firmy znajdują się od lat na rynku i bardzo dobrze sobie radzą. Osoby pracujące w takich firmach doskonale wiedzą na czym polega transkrypcja nagrań. Mają doświadczenie i zdają sobie sprawę z tego jakie oczekiwania mają ich klienci. Dlatego jeśli zależy nam nie tylko na czasie przepisania, ale również i na jakości, to powinniśmy zdecydować się na współpracę z firmą. Jeżeli nie potrzebujemy bardzo dobrze przepisanego wywiadu, to tak naprawdę każdy może się tym zająć. Chcesz dowiedzieć się więcej, jak wygląda transkrypcja wywiadu? Przeczytaj artykuł https://www.spiszeto.pl/blog/czym-jest-transkrypcja-nagrania przygotowany przez specjalistów firmy SpiszeTo.

Transkrypcja przeprowadzana w SpiszeTo

Zawód transkrybenta

Transkrypcja nagrań to zajęcie, które nie wszyscy są w stanie wykonywać. Wielu osobom z całą pewnością kojarzy się to z nudną czynnością. Niektórzy też uważają, że takie zajęcie nie wymaga żadnego myślenia. Jednak tak naprawdę transkrypcja nagrań wymaga wiele umiejętności. Osoba przepisująca wywiad musi przeważnie przesłuchać plik przynajmniej kilka razy, żeby wyłapać wszystkie potrzebne rzeczy. Oczywiście ważny jest również kontekst. Przecież niektóre nagrane słowa nie będą związane z wywiadem i osoba przepisująca powinna to wyłapać. Dlatego czasami przepisanie jednego wywiadu zajmuje naprawdę sporo czasu. Powinniśmy więc docenić pracę osób, które mają ochotę tym się zajmować.

Z czego wynika cena transkrypcji?

Naprawdę nie każdy by sobie z tym poradził, więc nie dziwmy się, że niektórzy za przepisanie wywiadu życzą sobie sporo pieniędzy. Wiedzą oni bowiem doskonale, że to jest czasochłonne i odpowiednio wyceniają swoją pracę. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to możemy przecież sami wszystko przepisać.