Jak zorganizować odwożenie gości weselnych?

Przy organizacji wesela często zapominamy, że idealne przyjęcie to takie, na którym wszyscy bez wyjątku świetnie się bawią. Musimy pamiętać, że wesele to nie tylko wynajęcie lokalu, zespołu muzycznego i cateringu, ale przede wszystkim goście. Jeśli ta noc ma być prawdziwie niezapomnianym wydarzeniem, musimy o nich szczególnie zadbać.

Zapewnienie wspaniałej atmosfery jest, mówiąc kolokwialnie, oczywistą oczywistością. Obecność alkoholu na weselu sprawia, że jeśli chcemy wykorzystać ten wieczór w pełni, musimy zrezygnować z jazdy samochodem. Jeśli chcemy, by nasi goście mogli bawić się do białego rana bez zbędnych trosk, musimy pomyśleć o tym, jak wrócą oni do domu. Zapewnienie im transportu będzie z naszej strony bardzo miłym i praktycznym gestem, który z pewnością zostanie doceniony.

Wesele, na które wynajęty został bus Kuszewski

Transport gości - tak czy nie?

W wielu regionach Polski organizowanie transportu z kościoła na imprezę jest wręcz tradycją. Jeśli jednak przyjrzymy się organizowaniu powrotu, tutaj sprawa ma się zgoła inaczej. Odwożenie gości zdecydowanie nie jest aż tak popularne, a szkoda. Czyż nie milej byłoby iść na wesele bez wcześniejszego planowania, w jaki sposób wrócimy do domu? Dużo zależy od wielkości miejscowości, w której wyprawiamy nasze przyjęcie. Jeśli w naszej okolicy zapewnianie transportu jest czymś oczywistym to lepiej z niego nie rezygnować. Może to przysporzyć nieporozumień i skutecznie zniszczyć nasz idealny wieczór. Niezależnie jednak od lokalnych tradycji - jeśli zdecydujemy się na wynajęcie kierowcy, pamiętajmy, by odpowiednio wcześnie uprzedzić o tym gości.

Jaki bus wybrać na imprezę weselną?

Nie wszyscy goście będą chceili wyjśc z imporezy o tej samej godzinie, również nie zawsze muszą oni mieszkać blisko siebie. Zważając na ten fakt zuepłnie wystarczającą wielkością busa jest 9 osobowy. Przy takim rozmiarze nie powinno być problemu z brakującym miejscem przy odwożeniu bliskich. Jeśli organizujesz wesele, tutaj wypożyczysz busa na 9 osób od firmy, która ma spore doświadczenie z tego typu zleceniami.

Co przemawia za zapewnieniem transportu?

Nie ważne gdzie i jak duże wesele urządzamy, będzie to prawdziwa wisienka na torcie. Pokażemy tym, że zależy nam na najbliższych, chcemy dla nich jak najlepiej i troszczymy się o ich bezpieczeństwo. Jakże często zdarza się, że goście przyjeżdżając swoim samochodem w trakcie zabawy dają się jednak skusić na wypicie "za zdrowie" młodej pary lub przekonują się nawzajem, że "dwa kieliszki" do rana to przecież żadna jazda pod wpływem. Wynajęty samochód sprawia, że takie troski przestają istnieć. Nawet jeśli ktoś nie planował skorzystać z naszej odwózki, zawsze może zmienić zdanie, odwieźć samochód i korzystać z przyjęcia.

Tym samym, jeśli ktoś z zaproszonej rodziny będzie chciał lub musiał niespodziewanie wyjść wcześniej, to nie zniszczy tym wieczoru reszcie swoich domowników, która musiałaby zakończyć zabawę przedwcześnie razem z nim.

Bus na wesele wynajęty w firmie Kuszewski

Jak to zorganizować?

Warto zacząć od rozpytania naszych gości o to, jak planują dojechać z kościoła lub urzędu na salę weselną. Być może, przy okazji, dobrze będzie zaoferować im też przywiezienie. Jeśli określimy już, ile gości chciałoby zrezygnować z samochodu, pora znaleźć odpowiednie rozwiązanie. Często praktykowane jest wynajmowanie znajomych, nie jest to jednak najlepsza opcja, zdecydowanie lepiej postawić na profesjonalistę. Tak samo przecież, nikt nie powierza robienia zdjęć znajomemu ze smartfonem tylko wynajmuje fotografa.

Optymalnym rozwiązaniem będzie wynajęcie średniej wielkości busa do 9 osób z kierowcą, ustalając warunki z góry mamy pewność co do tego ile zapłacimy. Osoba zajmująca się zawodowo prowadzeniem samochodu daje gwarancję tego, że nasi goście trafią bezpiecznie do domu bez żadnych nieprzyjemnych przygód, w organizacji wesela liczy się przecież każdy szczegół. Większy samochód zagwarantuje wygodę oraz pozwoli zaoszczędzić na paliwie, kierowca nie będzie bowiem musiał wykonać wielu kursów. Masz pytania na temat wynajmu busa? Pod linkiem www.kuszewski-busy.pl/kontakt znajdziesz kontakt do firmy Kuszewski, zajmującej się wypożyczaniem busów.

Szczegóły przy wynajmnie busa

Na koniec pozostaje jeszcze ustalić, czy wynajmujemy kierowcę na całą imprezę lub od określonej godziny, wliczając go przy tym jako gościa (podobnie jak fotografa, zespół muzyczny czy kamerzystę), czy wynajmujemy wyłącznie kilka kursów o określonych godzinach. Wszystko zależy od konkretnej imprezy i zapotrzebowania naszych gości, pierwsze rozwiązanie będzie jednak lepsze pod wieloma, wymienionymi wcześniej względami.

Reasumując, odwożenie gości po weselu w porównaniu do całości imprezy jest praktycznie żadnym wydatkiem, a może być gestem, który na długo pozostanie w pamięci naszych gości. Pokażmy naszym bliskim, że nam na nich zależy.