Skip to main content

Kim jest petsitter?

Posiadanie zwierzątka domowego to ogromna odpowiedzialność, która wymaga planowania z wyprzedzeniem i uwzględniania pupila we wszystkich nadchodzących w naszym życiu planach. Planując dłuższy wyjazd lub prowadząc dosyć zabiegany tryb życia musimy pamiętać o zapewnieniu zwierzęciu należytej opieki. Jednak komu powierzyć opiekę nad kotem, który najlepiej czuje się we własnych czterech ścianach lub kogo poprosić o regularne wyprowadzanie psa na długie spacery? Rozwiązaniem tych problemów może być petsitter. Dowiedz się więcej o tym niezwykle ciekawym zawodzie i przekonaj się, jakich usług możesz oczekiwać od takiej osoby.

Psi behawiorysta - uwierz w psa

Petsitter – niania dla Twojego zwierzaka

Petsitter to inaczej opiekun zwierząt, czyli odpowiednik zwierzęcej niani. Jego głównym zadaniem jest opieka nad naszym pupilem w jego własnym domu, pod nieobecność właściciela. Jest to osoba, która może być prawdziwym wybawieniem w trakcie wyjazdu, choroby czy obowiązków służbowych, które zatrzymują nas z dala od domu i ukochanego zwierzaka. Petsitter stara się zapewnić psu lub kotu, jak najlepsze warunki, karmiąc, wyprowadzając go na spacery oraz bawiąc się z nim, tak by zwierzę nie odczuło rozłąki z właścicielem.

Do podstawowych obowiązków osoby wykonującej ten zawód należą:
• karmienie oraz podawanie wody,
• wyprowadzenie na spacer,
• czyszczenie kuwety i sprzątanie nieczystości po zwierzaku,
• wykonanie toalety zwierzęcej, takiej jak kąpiel czy czesanie,
• podanie leków,
• zapewnienie odpowiedniej dawki rozrywki i ruchu, w zależności od preferencji zwierzęcia i wskazówek właściciela.

Profesjonalny petsitter powinien również przekazywać właścicielowi zwierzaka codzienne raporty z opieki oraz dokumentować czas spędzony z psem czy kotem. W sytuacjach dłuższych wyjazdów petsitter może również zadbać o dom sprawdzając jego stan czy podlewając kwiaty.

Cechy dobrego petsittera

Petsitter powinien być przede wszystkim dobrze zorganizowany i profesjonalny. Musi to być osoba świadoma swoich obowiązków i odpowiedzialności jaka na niej spoczywa. Ogromnym atutem będzie również posiadanie stosowanych ubezpieczeń oraz ukończenie kursów, chociażby psiego behawiorysty. Taką osobą jest zoopsycholog – Mirka Kozakiewicz, która od wielu lat zajmuje się opieką i szkoleniem psów. Profesjonaliści poświęcają się temu zajęciu w 100%, dlatego dobry petsitter będzie również w pełni przygotowany pod kątem dokumentacji, takiej jak umowa opieki czy dokładna lista zajęć, jakie proponuje swoim podopiecznym. Współpraca pomiędzy petsitterem, a właścicielem zwierzęcia powinna zostać podjęta w sposób formalny, poprzez podpisanie stosownych dokumentów określających zakres obowiązków wykonawcy oraz wszelkie istotne informacje na temat zwierzęcia. Oczywistym wydaje się również fakt, że dobry petsitter powinien kochać zwierzęta, być otwartym na świat i potrzeby swojego podopiecznego. Dodatkowym atutem będzie, na pewno umiejętność dostosowania się do oczekiwań właściciela zwierzaka. Niezwykle ważne jest tu również pozostanie w stałym kontakcie z właścicielem pupila oraz przekazywanie bieżących informacji na temat stanu zdrowia i samopoczucia zwierzęcia.

Kiedy skorzystać z usług petsittera?

Najczęstszym powodem rozpoczęcia współpracy z petsitterem jest wyjazd na urlop lub brak czasu związany z obowiązkami pracowniczymi. Zamówienie psiego behawiorysty jest bardzo proste. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie: https://www.uwierzwpsa.pl/kontakt/, aby skorzystać z usług petsittera i zostawić swojego pupila z doświadczonym zoopsychologiem. Inne sytuacje, w których warto zatrudnić petsittera to konieczność dłuższego pozostania w pracy, wyjścia na imprezy okolicznościowe, takie jak ślub oraz choroba, która uniemożliwia nam sprawowanie należytej opieki nad zwierzęciem. Podjęcie decyzji o współpracy z petsitterem to ułatwienie życia, nie tylko sobie, ale i zwierzakowi. Jest to również gwarancja, że nasz pupil będzie miał zapewnione odpowiednie warunki do życia, a jego potrzeba ruchu i rozrywki zostanie zaspokojona. Skorzystanie z usług petsittera to również pewność, że nasze zwierzę nie dozna żadnej traumy związanej z rozłąką ze swoim właścicielem, a w wypadku choroby lub urazu zostanie mu zapewniona profesjonalna pomoc. Ogromną przewagą usług oferowanych przez petsittera jest również fakt, że zwierzę spędza czas w znajomym środowisku domowym zamiast w obcym hotelu dla zwierząt.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi ...
Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 3 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...
Marcin 5 miesięcy temu Jak rozmieścić okna w domu?
To prawda, że rozmieszczenie okien jest bardzo ważne. Trzeba dokładnie przemyśleć, gdzie się chce każde ...