Skip to main content

Wizażystka i stylistka - zawody przyszłości? Jakie są wymagania do pracy na tym stanowisku?

Dodaj komentarz

Stylistka i wizażystka to zawody, które cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, bo to właśnie do nich należy przyszłość! O co tak naprawdę chodzi w zawodzie stylistki i wizażystki i jakie wyzwania zawodowe przed nimi stoją? Przybliżamy tajniki najpopularniejszych zawodów.

Na czym polega praca stylistki/wizażystki?

Praca stylistki czy wizażystki obejmuje cały szereg zadań, składających się na dbałość o wizerunek klienta. Wśród nich wymienia się chociażby stylizację i projektowanie strojów, tworzenie stylizacji do wystąpień i różnego rodzaju ról oraz fachowe doradztwo w kwestii ubioru, makijażu czy fryzury, prowadzące często do swoistej metamorfozy wizerunkowej. Jednak to jeszcze nie wszystkie wyzwania zawodowe specjalistek od wizażu i stylizacji. Na co dzień zajmują się one również projektowaniem ubrań, organizowaniem pokazów i sesji zdjęciowych oraz promocją różnego rodzaju usług na rynku. Wszystkie te czynności składają się na drogę zawodową, którą wybiera dziś coraz więcej osób.

Edukacja w zawodzie stylistki/wizażystki

Styliści i wizażyści zatrudniani są w stacjach telewizyjnych, teatrach i gabinetach kosmetycznych. Mogą oni również prowadzić własną działalność gospodarczą, samodzielnie pozyskując intratne zlecenia. Aby pracować w zawodzie, nie trzeba legitymować się żadnymi dyplomami i świadectwami. Ważna jest natomiast kreatywność, wyczucie stylu, komunikatywność i łatwość nawiązywania kontaktów, a także zdolność do reagowania na potrzeby klientów.

Jak zostać stylistką?

Jak już zostało wspomniane, stylistki nie muszą posiadać żadnych dyplomów. Niemniej jednak poszerzenie wiedzy i umiejętności z pewnością sprzyja rozwojowi, prowadzącemu w do sukcesu i kariery zawodowej. Dobra stylistka powinna umieć projektować i wytwarzać odzież oraz posiadać umiejętność stylizacji ubioru i kreacji wizerunku. To wiedza, którą można nabyć np. podczas różnego rodzaju kursów.

Aby zostać stylistką, można również ukończyć szkołę o konkretnym profilu lub też zdobyć odpowiednie kwalifikacje na kursach zawodowych. Wzrost zainteresowania zawodem spowodował, że ze swoją ofertą wychodzą również uczelnie wyższe.

Umiejętności wizażysty

Nawet najlepsze wykształcenie i umiejętności nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, bez odpowiedniego makijażu. Ten z kolei zapewnia wizażystka, zajmująca się podkreśleniem walorów klienta i dopasowaniem makijażu do jego urody i okoliczności.

Powszechnie uznaje się, że makijaż codzienny nie powinien przysparzać większego problemu żadnej kobiecie. Niemniej jednak nie wszystkie kobiety czują się dobrze ze swoimi umiejętnościami w tym zakresie. To właśnie dla nich powstała Szkoła Makijażu Stylab, w której odbywa się kurs makijażu, charakteryzacji - o którym więcej przeczytać można pod adresem https://www.stylab.pl/kurs-charakteryzacja oraz stylizacji. W trakcie jego trwania, kursantki zdobywają rzetelną wiedzę i umiejętności subtelnego podkreślenia urody codziennym makijażem.

Profesjonalny wymiar makijażu

Makijaż codzienny to zupełnie inna forma podkreślenia urody, niż ten, który wykonuje się w szczególnych okolicznościach. O ile makijaż do pracy kobieta z reguł wykonuje samodzielnie, o tyle profesjonalne charakteryzacje oddaje się w ręce specjalistów w tej dziedzinie. Dobry wizażysta musi ukończyć kurs charakteryzacji. Warto zasięgnąć informacji o takiej formie nauki na różnego rodzaju forach internetowych. To właśnie tam można dowiedzieć się, gdzie zrealizować kurs i jakie są jego koszty. Uzyskanie dyplomu lub certyfikatu pozwoli na wzbogacenie dokumentów, co z kolei spowoduje wzrost zainteresowania usługami wykwalifikowanego wizażysty.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.