Skip to main content

Kiedy skorzystać z usług wsparcia drogowego?

Pomoc drogowa kojarzy się większości kierowców z usługami świadczonymi wyłącznie gdy zachodzi konieczność odholowania pojazdu z miejsca zdarzenia. Okazuje się jednak, że wsparcie drogowe można wezwać w różnych innych sytuacjach. Wiele firm zajmujących się pomocą drogową, oferuje także usługi o wiele bardziej zróżnicowanie i np. mogą oni nam pomóc w sytuacji gdy dojdzie do drobnej awarii pojazdu. W tym artykule nieco bliżej przyjrzymy się temu kiedy można skorzystać z usług wsparcia drogowego.

Kiedy skorzystać z usług wsparcia drogowego?

Warto na początku wspomnieć, że firmy zajmujące się właśnie wsparciem drogowym działają przez 7 dni w tygodniu, dlatego praktycznie zawsze można wezwać taką pomoc. Praktycznie w każdym mieście istnieje także placówka pomocy drogowej, która w razie potrzeby jest w stanie pomóc nam gdy dojdzie do awarii daleko poza terenem miasta. Dzięki tak szerokim usługom praktycznie zawsze możemy liczyć na to, że w awaryjnej sytuacji ktoś nam pomoże.

Gdzie można znaleźć profesjonalną pomoc drogową we Wrocławiu i okolicach?

W sytuacji, gdy dochodzi do awarii samochodu bardzo ważne, jest, aby na miejsce zdarzenia jak najszybciej dotarła pomoc drogowa. Jeżeli do awarii dojdzie w okolicach miasta Wrocław lub w samym mieście to warto jest skorzystać z usług firmy pomocdrogowatirwroclaw.pl. To profesjonalna firma świadcząca szerokie usługi pomocy drogowej na terenie miasta Wrocław i w jego okolicach. Firma ta posiada specjalne lawety i wyspecjalizowanych pracowników, którzy są w stanie pomóc praktycznie w każdym momencie.

Jaki jest zakres usług firmy zajmującej się pomocą drogową?

Pomoc drogowa może skutecznie pomóc kierowcom w różnych sytuacjach awaryjnych. Oznacza to wiec, że nie zawsze wezwanie pomocy drogowej kończy się holowaniem pojazdu. Sama oferta takich firm jest bardzo szeroka. Zajmują się one bowiem zarówno naprawami usterek elektrycznych jak i mechanicznych. Część firm oferuje także usługę transportu niskopodłogowego, co jest szczególnie przydatne przy transporcie ciężkiego sprzętu. Czasem pomoc drogowa może nam przywieźć paliwo gdy nam go zabraknie lub wypożyczy nam auto zastępcze. Czasem dochodzi nawet do sytuacji, w których firma zajmująca się pomocą drogową zapewnia nocleg poszkodowanemu kierowcy. \

Dlaczego lepiej nie holować samochodu na własną rękę?

Niektórzy kierowcy w momencie, gdy ich pojazd ulegnie awarii, rozważają samodzielne holowanie go przy użyciu innego auta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że aby skutecznie holować pojazd, to musi on posiadać specjalne zaczepy holownicze. Oprócz tego prawo jasno mówi, że holowany pojazd musi mieć sprawne systemy układu hamulcowego i kierowniczego. Dodatkowo zabronione jest holowanie pojazdów na autostradach. W momencie gdy dojdzie wiec do awarii na autostradzie, to jedynym wyjściem jest wezwanie pomocy drogowej, która zabierze pojazd specjalną lawetą. Warto pamiętać, że często koszty takich usług są pokrywane przez ubezpieczyciela, dlatego warto dokładnie się doinformować, co oferuje nasz pakiet ubezpieczenia samochodu.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi ...
Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 3 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...
Marcin 5 miesięcy temu Jak rozmieścić okna w domu?
To prawda, że rozmieszczenie okien jest bardzo ważne. Trzeba dokładnie przemyśleć, gdzie się chce każde ...