Na co zwrócić uwagę przy wynajmie sprzętu rehabilitacyjnego?

Wielu opiekunów osób starszych czy osób z niepełnosprawnością staje przed koniecznością kupna specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Urządzenia tego typu nie są jednak tanie, toteż nie każdy może sobie pozwolić na dokonanie zakupu. Nierzadko koszt zakupu jest nieadekwatny do okresu koniecznego na rehabilitację. Dobrym rozwiązaniem są wypożyczalnie sprzętu medycznego, dzięki czemu wymagający rehabilitacji mogą znacząco poprawić swój komfort życia.

Sklep medyczny PATRONUS

Funkcjonowanie wypożyczalni

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego nie jest skomplikowaną procedurą. Jest to również opcja tańsza, niż kupno nowych urządzeń. Wyboru wypożyczalni można dokonać poprzez porównanie ofert zamieszczonych w internecie lub zapoznając się z opiniami znajomych czy innych klientów. Wypożyczaniem sprzętu rehabilitacyjnego zajmują się również wybrane szpitale czy przychodnie.

Rynek jest coraz bardziej nasycony samodzielnymi wypożyczalniami. W ich ofercie odnaleźć można szereg usług dodatkowych, przykładowo serwisowanie sprzętu czy prowadzenie sprzedaży produktów do pielęgnacji. Istnieje możliwość skorzystania z opcji wniesienia urządzenia w wyznaczone miejsce i zamontowanie go. To pozwoli na wyeliminowanie błędów i ewentualnych uszkodzeń sprzętu, a tym samym zapewni jego prawidłowe użytkowanie. W wypożyczalni można zaopatrzyć się we wszystko – łóżka, kule, materace czy wózki inwalidzkie. Okres najmu najczęściej uzależniony jest od rodzaju urządzenia. Polecaną wypożyczalnią sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego jest Sklep medyczny Patronus znajdujący się przy ul. Bielskiej 8 w Buczkowicach (Tel: 797 544 290). Firma ta posiada szeroki zakres asortymentu, a także oferuje dowóz, montaż oraz szkolenie w domu pacjenta.

Kiedy skorzystać z wynajmu?

Najczęstszym powodem, dla którego podejmowane są decyzje o wypożyczeniu urządzeń do rehabilitacji jest niedostatek środków finansowych na zakup własnego sprzętu. Z wypożyczalni chętnie korzystają dla przykładu osoby starsze ze skromną emeryturą. Kolejną przesłanką skłaniającą do udania się do wypożyczalni jest krótki okres niezbędnej rehabilitacji oraz konieczność użytkowania kilku różnych urządzeń jednocześnie. Oczywiście zakupiony sprzęt można później odsprzedać, niemniej może być to proces czasochłonny, a sama kwota sprzedaży może okazać się niesatysfakcjonująca. Wypożyczalnia gwarantuje możliwość zaopatrzenia się w niezbędne urządzenia w prosty sposób, bez zbędnych formalności. Koszt najmu uzależniony jest od czasu, na który sprzęt będzie najmowany oraz rodzaju urządzenia.

Korzystanie z najmowanych urządzeń rehabilitacyjnych bez wątpienia ma swoje mocne i słabsze strony. Dla niektórych stosowanie rzeczy używanych może wiązać się z odczuwaniem dyskomfortu. Jeśli zdecujemy się na zakup sprzętu medycznego warto odwiedzić stronę https://patronus-med.pl/sklep/, gdzie funkcjonuje profesjonalny sklep medyczny Patronus. Z kolei dla tych, którzy nie dysponują odpowiednimi środkami, wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego będą świetną alternatywą. Warto pamiętać, że bez względu, czy sprzęt jest nowy czy też nie, najistotniejsze, aby gwarantował bezpieczeństwo i prawidłową rehabilitację.