Plastyka powiek - kiedy należy ją wykonać?

Każda kobieta pragnie, aby jej wygląd był bez zarzutu. Codziennie dbamy o swój wygląd, dobieramy odpowiedni strój, makijaż czy fryzurę. Na co dzień stosujemy kosmetyki pielęgnacyjne czy odmładzające. Co jednak w sytuacji kiedy to nie wystarcza i nasza twarz i ciało zaczynają się starzeć? Czy w tej sytuacji zwykłe zabiegi pielęgnacyjne są wystarczające aby zatrzymać przemijającą urodę? Jeśli okazuje się, że nasze starania nie dają odpowiedniego efektu należy zgłosić się do specjalisty. Ekspertem w tym zakresie jest lekarz medycyny estetycznej.

Kobieta przed zabiegiem na opadające powieki w Gdyni

Zabieg na opadające powieki

Jak potwierdza chirurg plastyczny z Gdyni, jednym z najczęstszych problemów z którymi kobiety zwracają się o pomoc do lekarza medycyny estetycznej jest problem opadających powiek. Obwisła, opadająca czy pomarszczona skóra pod oczami i na powiekach wygląda nieestetycznie i wpędza wiele kobiet w kompleksy. O kwalifikacji do zabiegu befaloplastyki decyduje lekarz, który przede wszystkim podejmuje decyzje o naszym zdrowiu. Jeżeli okazałoby się, że zabieg w jakikolwiek sposób zagraża naszemu zdrowiu, to lekarz nie podejmie decyzji o jego wykonaniu.

Uroda i nie tylko

Główna przyczyną wykonania zabiegu na opadające powieki są względy estetyczne. Jednak czasem dochodzi do sytuacji, że zabieg jest niezbędny ze względów zdrowotnych. Nadmiar zwisającej skóry może utrudniać widzenie, ponieważ zasłania źrenicę. Zabieg w tej sytuacji jest koniecznością.
Zabieg plastyki powiek polega wycięciu fragmentu niepotrzebnej skóry z powieki oraz fragmentu mięśnia okrężnego. Zabieg przeprowadza się w taki sposób aby jak najlepiej ukryć bliznę. Miejsce cięcia wykonuj się w naturalnym zgięciu. W ten sposób blizna będzie najmniej widoczna. Na stronie https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/plastyka-powiek znajdziesz opis przebiegu zabiegu, a także zdjęcia przed i po operacji. Zabieg może zostać wykonany jednocześnie na powiekach górnych i dolnych lub tylko dolnych lub górnych. Jest to uzależnione od stopnia zaawansowania problemu pacjentki.

Zabieg na opadające powieki w gabinecie chirurg Gdynia

Jak wygląda zabieg?

Zabieg befaloplastyki przeprowadzany jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym, chyba że występują jakieś przeciwwskazania. Czas zabiegu trwa około sześćdziesięciu minut, do dziewięćdziesięciu. Efekt po zabiegu utrzymuje się do kilku lat. Można go po tym czasie powtórzyć.
Efekty po przeprowadzonym zabiegu są widoczne praktycznie od razu. Po zabiegu utrzymuje się niewielka opuchlizna. Ból również szybko ustępuje. Zabieg na opadające powieki niesie ze sobą niskie ryzyko powikłań. W przypadku powiek górnych występują niezwykle rzadko. Nieco częściej występują w przypadku powiek dolnych.

Sam zabieg znacząco poprawia samopoczucie. W połączeniu z innymi zabiegami estetycznymi może przynieść widoczne efekty odmładzające.