Skip to main content

Powiększanie ust - która metoda będzie dla ciebie odpowiednia?

Dodaj komentarz

Pełne, wydatne i kształtne usta to marzenie wielu kobiet. Niestety, nie zawsze marzenia idą w parze z rzeczywistością. Problem nasila się wraz z upływem lat, kiedy to kształt ust zaczyna się zmieniać, ich kąciki osuwają się ku dołowi, a wargi tracą jędrność. Naprzeciw tego typu sytuacjom wychodzi medycyna estetyczna. Kliniki oferują współcześnie różnorodne metody zarówno zmiany kształtu, jak i rozmiaru ust. Wśród nich można wymienić np. przeszczep własnego tłuszczu lub też wprowadzenie preparatu, zawierającego kwas hialuronowy, takiego jak np. Juvederm czy Restylane.

Jakie są metody powiększania ust?

Zgodnie z informacjami zawartymi w artykule https://www.chirurg-gdynia.pl/oferta/powiekszanie-ust-gdynia zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej lub też substancji zawierającej kwas hialuronowy to zdecydowanie najbezpieczniejsze, a zarazem najczęstsze metody zmiany rozmiaru i kształtu ust. Umożliwiają one nie tylko ich powiększenie, ale również ujędrnienie, wygładzenie, a nawet usunięcie zmarszczek, pojawiających się w okolicach ust wraz z biegiem lat. Kwas hialuronowy to substancja, która z powodzeniem wykorzystywana jest nie tylko w medycynie estetycznej, ale również i w wielu innych dziedzinach. Dla przykładu można z niego produkować soczewki, wykorzystywane w okulistyce lub też zastrzyki, zmniejszające ból i obrzęk w schorzeniach ortopedycznych. Kwas hialuronowy stosowany jest również na szeroką skalę w urologii i ginekologii. Ważne jest, by zawsze wybierać kliniki, stosujące tylko sprawdzone, najwyższej jakości preparaty. To podstawowa gwarancja sukcesu i satysfakcjonujących efektów.

Korzyści płynące z zabiegów

Do podstawowych korzyści zalicza się głównie powiększenie ust i wymodelowanie ich kształtu. Zabiegi umożliwiają również wygładzenie zmarszczek, które pojawiają się wokół ust wraz z upływem lat. Efekty są natychmiastowe, a rekonwalescencja stosunkowo krótka.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Z zabiegu mogą skorzystać przede wszystkim osoby, które posiadają małe usta o nierównym kształcie. Na interwencję decydują się również ci, którym przeszkadzają opadające kąciki i zmarszczki w tym obszarze. Niestety, nie każdy może skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą zabieg powiększania ust. Głównymi przeciwwskazaniami są w tym przypadku nowotwory, aktualne infekcje w tym opryszczka, nieunormowana cukrzyca, tendencja do bliznowców oraz wypełniacze permanentne, jak np. sylikon czy aquamid. Na lepszy czas powinny poczekać również kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Zabieg powiększania ust przebiega w znieczuleniu stomatologicznym lub przy wykorzystaniu specjalistycznego kremu. Na ogół trwa on ok. 15 minut. W tym czasie w usta lub w zmarszczki zostaje wstrzyknięty kwas hialuronowy, który wiąże wodę i powiększa dany obszar. To z kolei prowadzi do modelowania ust i wygładzania zmarszczek. Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa na ogół do 3 dni. W tym czasie może wystąpić zasinienie, obrzęk, świąd, ból i zaczerwienienie skóry. Efekty utrzymują się od pół roku do nawet 9 miesięcy w zależności od wybranego preparatu.

Powiększenie ust przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej

Ta metoda na ogół wykorzystywana jest w przypadku, gdy pacjent posiada bardzo wąskie usta. Tkanka tłuszczowa pobierana jest wówczas z innego obszaru ciała, a następnie przeszczepiana w okolice ust. Całość przebiega w znieczuleniu miejscowym. Po pewnym czasie część przeszczepionej tkanki tłuszczowej ulegnie unaczynieniu, część również zaniknie w procesie gojenia. Z tego względu zabieg należy powróżyć po upływie 6 miesięcy. Drugi zabieg na ogół daje już gwarancję trwałości efektów.

Technika Bullhorn Lip Lift w powiększaniu górnej wargi

Doskonałe efekty w powiększaniu ust przynosi również metoda Bullhorn Lip Lift. Sprowadza się ona do usunięcia paska skóry, biegnącego od nasady nosa. Tego typu działania są stosowane przez osoby, które oczekują skrócenia obszaru wargi górnej i powiększenia czerwieni wargowej. Po zabiegu pozostaje blizna, która goi się przez ok. pół roku. Jej umiejscowienie jednak powoduje, że nie jest ona widoczna. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a efekty zadowalają nawet najbardziej sceptycznych pacjentów.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.