Terapia czaszkowo krzyżowa ratunkiem na ból głowy, ból pleców i stres

Terapię czaszkowo krzyżową cechuje nacisk na czaszkę, kręgosłup i kość krzyżową. Stanowi to nową metodę leczniczą, która oprócz walki z przewlekłymi problemami zdrowotnymi, ma uwalniać organizm od nagromadzonego stresu, negatywnych emocji, co w efekcie przekłada się na podniesiony komfort życia i zwiększoną chęć do działania. Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj właściwości tego zabiegu.
Na czym polega terapia czaszkowo krzyżowa?
Terapia czaszkowo krzyżowa często jest wykorzystywana, kiedy występują bóle głowy, kręgosłupa czy stawu żuchwowego. W wielkim skrócie polega to na bardzo delikatnym nacisku miejsca, w którym odczuwamy ból przykładowo nacisk na kręgosłup, czaszkę oraz kość krzyżową. Jest to dość świeża metoda, jeżeli chodzi o leczenie bólu. Dodatkowo jej celem jest uwolnienie nas od wszelakich stresów z dzieciństwa oraz poważnych problemów związanych ze zdrowiem. Na samym końcu ta terapia jest w stanie pobudzić nasz układ odpornościowy. Szczegóły oferty terapii czaszkowo krzyżowej znajdziesz na stronie https://natural-flow.pl/, czyli stronie firmy Natural Flow z Gdańska, której założycielką jest Maja Lesińska, i dzięki której dowiesz się więcej na temat zabiegu i jego efektów.
Kości czaszki jednak są ruchome
Pewien student z Sutherland odkrył, iż kości czaszko nie ulegają wcale stałemu zrośnięciu, dlatego są ruchome jednocześnie, jest to zaprzeczenie, jeżeli chodzi o teraźniejszą anatomie. Ponadto okazuje się, że kości czaszki poruszają się w odpowiednim rytmie według tętnienia płynu mózgowo-rdzeniowego. Dokładna nazwa określająca to zjawisko zwie się trzecim fizjologicznym rytmem. Pierwszym ruchem jest oddychanie, czyli ruch płuc, przepony czy klatki piersiowej. Kolejnym ruchem jest bicie serca oraz tętno. Według tezy Sutherlanda wszelakie zakłócenie tych trzech naturalnych ruchów może doprowadzić do powstania choroby. Często jest tak, że napięcie w oponach mózgowych odczuwamy jako ból w kolanie albo kostce. Spowodowane to jest tym, iż ruch przenosi tkanka łączna, dzięki niej pozostałe tkanki są ze sobą spajane, w rezultacie tworząc narząd.
Pozbycie się nagromadzonego stresu
Z urazami mamy styczność już od najmłodszych lat. Na samym początku naszego życia możemy się spotkać z ciężkim porodem przykładowo przez cesarskie cięcia bądź kleszczowy. Poród naturalną drogę jest o tyle pozytywny, umożliwia noworodkowi łagodne zmiany ciśnienia i środowiska. Natomiast w przypadku cesarskiego cięcia ciśnienie drastycznie wzrasta. W rezultacie dziecko może później cierpieć na zaburzenia trawienie, kolkę niemowlęcą, ponadto może źle sypiać oraz często płakać. Następną przyczyną zatrzymania naturalnego ruchu jest uderzenia bądź upadki, które mogą spowodować chwilowe zatrzymanie oddechu. Najczęściej spotykane w wieku do drugiego roku życia. Ostatnią przyczyną jest stres. Przez ten czynnik już w wieku 28 lat możemy mieć problemy zdrowotne polegające na depresji, bólach kręgosłupa, zapalanie korzonków oraz wszelakie bóle wędrujące. Wszystkie te objawy mogą być spowodowane napięciem przepony oddechowej.
Ile trwa taki zabieg?
Każdy zabieg tego typu trwa średnio godzinę. Pacjent jest przykrywany kocem, gdyż marznie. Następnie terapeuta wykonuje muśnięcia oraz delikatne ruchy w okolicach głowy czy kręgosłupa. Ten zabieg jest bardzo łagodny i relaksujący. Wydawać się można, iż taki zabieg nie ma racji bytu, jednakże okazuje się, że rezultaty po takim zabiegu są wspaniałe. Istnieją trzy etapy pierwszym, z nich jest pięć zabiegów na czaszkę i kręgosłup. Drugim etapem są masaże twarzy oraz głowy w typ przypadku całkowicie wystarczy od 1 do 2 zabiegów. Na samym końcu mamy uwalnianie wszystkich negatywnych emocji, które doświadczyliśmy lata temu.
lub dodaj komentarz jako gość
Dodaj pierwszy komentarz.