Skip to main content

Jak i gdzie zorganizować idealną konferencję?

Organizacja konferencji stanowi wyzwanie. Zarówno w przypadku spotkania w małym gronie jak i dużego wydarzenia należy zadbać i skoordynować wiele aspektów, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem. Przede wszystkim pierwszym etapem jest określenie, jakiego rodzaju event będziemy organizować. Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest to branżowe spotkanie - np. konferencja gromadząca lekarzy specjalistów, czy też spotkanie biznesowe, w którym uczestniczyć będą pracownicy jednej firmy?

Jakie miejsce wybrać na zorganizowanie konferencji?

Stwórz plan

Jeśli wiemy już komu dedykowana jest konferencja należy stworzyć plan działania. Na początku powinniśmy zastanowić się nad dogodnym terminem - czy powinien być to kilkudniowy event czy też kilkugodzinne wydarzenie. Po określeniu ram czasowych należy zająć się tworzeniem agendy spotkania - w jaki sposób się ono rozpocznie, kto będzie prelegentem, kiedy powinien zostać podany catering. Wszystkie te ustalenia wiążą się oczywiście z zaplanowaniem odpowiedniego budżetu na konferencję i wybieraniem opcji, które będą z nim zgodne.

Wybór miejsca

Jednym z najbardziej istotnych etapów jest wybór miejsca konferencji. Musimy dobrać je odpowiednio do potrzeb. Pierwszym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę jest liczba uczestników. Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest zorientowanie się, czy wybrana przez nas lokalizacja dysponuje wystarczającą liczbą miejsc parkingowych, a także, czy niezmotoryzowani goście będą w stanie do niej dotrzeć. Jeśli zdecydujemy się na ulokowanie eventu w nieco bardziej ustronnym miejscu warto zorganizować transport dla osób, które będą go potrzebować. Zaletą wyboru lokalizacji oddalonej od głównych miast, np. hotelu nieopodal lasu jest pozytywny odbiór tego typu rozwiązań przez uczestników.

Wyjście ze sztywnych ram sali konferencyjnych, na przykład na ogród, stanowi niecodzienną atrakcję. Jeśli decydujemy się na organizację konferencji w woj. małopolskim, warto rozważyć miejsce, jakim jest sala konferencyjna w Tarnowie, która dzięki pełnemu wyposażeniu może stanowić idealne miejsce na szkolenie czy spotkanie biznesowe.

Po czym rozpoznać odpowiednią salę konferencyjną?

Jaki sprzęt jest potrzebny podczas konferencji?

Niezależnie od tego czy wybieramy bardziej tradycyjne rozwiązanie, czy też nie, musimy zadbać o stan i obsługę techniczną. Przede wszystkim warto upewnić się, czy jest możliwość zorganizowania mikrofonów dla prelegentów, a także czy nagłośnienie będzie miało dobrą jakość. Dobrym pomysłem jest też zadbanie o rzutnik, umożliwiający prezentację materiałów czy też tablicę interaktywną. Takie i inne udogodnienia oferuje Hotel Gal, a jego szczegółowa oferta znajduje się na stronie https://www.hotelgaltarnow.pl, gdzie możliwa jest rezerwacja. Jeśli planowany przez nas kongres będzie kilkudniowy oczywiście powinniśmy też zapewnić gościom nocleg.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Poza wspomnianymi już etapami organizacji konferencji warto również pamiętać o z pozoru mniej istotnych kwestiach, które również wpływają na obiór całości:

  • catering/menu - przy wyborze dań, przystawek oraz napojów powinniśmy wziąć pod uwagę również dostęp opcji wegetariańskich, wegańskich czy też bezglutenowych. Jeśli mamy taką możliwość warto jest zapytać gości.
  • ochrona, pracownicy techniczni - warto rozważyć również zatrudnienie dodatkowych osób, które będą dbały o to by wydarzenie przebiegło w spokojnej atmosferze.

Wyzwania i innowacje w organizowaniu konferencji w 2024 roku

Ze względu na dynamiczny rozwój technologii obserwujemy pewne modyfikacje w procesie organizacji konferencji. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się teraz konferencje hybrydowe, które łączą w sobie elementy spotkań stacjonarnych oraz online. Ta forma umożliwia uczestniczenie w spotkaniu osobom z najdalszych zakątków świata, pozwalając jednocześnie na interakcje na poziomie zbliżonym do tradycyjnych wydarzeń.

W miastach rozwijających się technologicznie takich jak Szanghaj albo San Francisco, coraz częściej spotyka się konferencje organizowane w innowacyjnych przestrzeniach coworkingowych czy nowoczesnych centrach konferencyjnych, co sprzyja pobudzeniu wyobraźni uczestników. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na elastyczne podejście do organizacji wydarzeń, instytucje i firmy coraz częściej wybierają miejsca oferujące szeroki zakres usług dodatkowych, takich jak dedykowane rozwiązania technologiczne, które podnoszą jakość i atrakcyjność oferty.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Weronika · 3 miesięcy temu
    Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji firmowej. Teraz już wiem, na co zwrócić uwagę ;)

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Świetny artykuł! Deski elewacyjne to mój konik - uwielbiam o nich czytać! Proszę o więcej ...
Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi ...
Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 4 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...