Skip to main content

W czym tkwi sekret dobrego sushi baru? Jak wybrać ten najlepszy?

Sushi jest potrawą, która w ostatnim czasie zyskała w naszym kraju dużą popularność. W odpowiedzi na rosnący popyt wiele osób zdecydowało się na prowadzenie lokali, oferujących ten typ kuchni. Bary te oferują wiele odmian sushi - w efekcie osoba, która dopiero poznaje tajniki kuchni japońskiej, może mieć spory problem z wyborem. Trzeba bowiem wiedzieć, że wiele spośród lokali, działających na tym rynku, specjalizuje się w określonych typach tego dania. Nasz artykuł ma pomóc w wyborze najlepszego baru sushi w danej miejscowości. Jakimi kryteriami powinniśmy się przy tym kierować?

Cena - ważne kryterium wyboru

Wiele spośród osób, korzystających z usług barów sushi, zwłaszcza tych, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym typem kuchni, może odnieść wrażenie, że ceny w serwujących je lokalach są stosunkowo wysokie. Nie jest to jednak cała prawda. Dobrej klasy bar tej branży musi używać składników najwyższej klasy. Nie trzeba przy tym chyba dodawać, że nie należą one do tanich. Troska o jakość i zadowolenie klienta przekłada się więc często bezpośrednio na ceny gotowych dań, oferowanych przez konkretny lokal. Warto o tym pamiętać podczas wyboru miejsca na posiłek - cena gra tutaj istotną rolę. Jedną z restauracji, która oferuje sushi najwyższej jakości w rozsądnej cenie, jest Lokal Sushi Friends. Z ofertą lokalu zapoznać się można wchodząc na stronę www.sushifriends.com.pl -  sama restauracja mieści się przy ul. Sebastiana Klonowica 26 w Krakowie.

Sushi master i jego renoma

Oczywiście same produkty nie są jedynym wyznacznikiem dobrej kuchni - potrzebna jest jeszcze osoba, która odpowiednio je wykorzysta. W omawianym przez nas przypadku niezwykle istotne są więc kompetencje sushimastera. Jak je sprawdzić? Pomóc w tym może na przykład certyfikat Sushi Proficency. Jest on wydawany jedynie osobom o wysokich kwalifikacjach - wymaga bowiem odbycia szkolenia pod okiem prawdziwych mistrzów tego fachu. Fakt, że osoba, posiadająca ten certyfikat, przygotowuje dania w danej restauracji, sam w sobie świadczy o wysokiej klasie lokalu.

W naszym kraju odbywają się również liczne konkursy, pozwalające na wyłonienie osób, które wykazują się najwyższymi umiejętnościami w zakresie przyrządzania sushi. Również udział w zawodach tego typu, a tym bardziej zajęcie w nich jednej z czołowych lokat, może wskazywać na mistrzowski poziom sushimastera.

Oczywiście nie każdy lokal zatrudnia personel o takich kompetencjach - warto więc sprawdzić, przed udaniem się w konkretne miejsce, opinie o nim, publikowane w internecie.

Miejsce przyjazne klientowi

Sushi bar jest odwiedzany zarówno przez smakoszy, jak i osoby, które dopiero chcą poznać smak tej potrawy. Dlatego też personel powinien zapewnić odpowiedni poziom wsparcia dla klienta i doradzać mu w trakcie wyboru - również ten aspekt należy brać pod uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego dla nas miejsca.

Warto zwrócić też uwagę na fakt, że obecnie coraz częściej lokal gastronomiczny to również placówka, dostarczająca dania na wynos. Nie inaczej jest z barami sushi, a w tym przypadku dokładniej z Sushi Friends. Strona https://www.sushifriends.com.pl/strefy-dostawy wskaże Ci, czy twoje miejsce pobytu znajduje się w strefie dostawy lokalu. Z łatwością zamówimy tutaj również na przykład sety imprezowe, składające się z wielu kawałków sushi. Warto również zwracać uwagę na promocje - to często okazja do poznania nowych, nieznanych nam jeszcze smaków.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Natalia · 2 miesięcy temu
    Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi sama z siebie, ale chyba w końcu się zdecyduję, bo pewnie jakość w restauracjach jest nieporównywalnie wyższa od tej "marketowej".

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Świetny artykuł! Deski elewacyjne to mój konik - uwielbiam o nich czytać! Proszę o więcej ...
Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi ...
Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 4 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...