Skip to main content

Co zyskujesz dzięki profesjonalnej obsłudze księgowej?

Prowadzenie księgowości jest nieodłącznym elementem każdej działalności gospodarczej, jednak sposobów na organizację związanych z tym procesów jest bardzo wiele. Niektórzy spośród przedsiębiorców zajmują się rachunkowością samodzielnie, niekiedy wykorzystując do tego specjalistyczne aplikacje. Bardzo popularną metodą jest również powierzenie działań w tym zakresie profesjonalnym biurom. Pod wieloma względami ta ostatnia opcja jest najkorzystniejsza. Jakie są tego przyczyny?

Dlaczego warto korzystać z usług profesjonalnych biur rachunkowych?

Jednym z podstawowych argumentów, przemawiających za korzystaniem z usług księgowych, jest możliwość uzyskania znacznych oszczędności czasu. Nie da się ukryć, że przepisy prawa podatkowego, obowiązujące w naszym kraju, bywają niejasne, a ponadto - bardzo zmienne. W tej sytuacji ich zgłębianie przez przedsiębiorcę nie jest optymalnym rozwiązaniem. Znacznie lepsze efekty da powierzenie rozliczeń fachowcom. Pozwoli to skoncentrować się na podstawowej działalności firmy, a w rezultacie - osiągnąć lepsze wyniki finansowe. Zaoszczędzony czas można również poświęcić na relaks lub spędzić go z rodziną.

Jakie mogą być efekty błędów w księgowości?

Prowadzenie księgowości wymaga nie tylko znakomitej znajomości aktualnych przepisów, lecz również skrupulatności i dokładności. Skutki popełnionych błędów mogą być bowiem katastrofalne. Fachowość osób, zatrudnionych w biurach rachunkowych, jest więc bezcenna - chroni bowiem przed tego typu ryzykiem. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że w wypadku pomyłki księgowej, popełnionej przez właściciela przedsiębiorstwa, nie ma możliwości odzyskania straconych w jej wyniku środków. Podmioty, zajmujące się profesjonalną rachunkowością, posiadają natomiast polisy OC. Chronią one ich klientów przed ryzykiem, związanym z popełnieniem błędów przez pracowników biura - w takiej sytuacji wypłacone odszkodowanie zrekompensuje poniesione straty.

Czy usługi biura rachunkowego mogą być bardziej opłacalne od zatrudnienia własnego księgowego?

Wielu przedsiębiorców rozważa zaangażowanie do prowadzenia księgowości własnego pracownika. Trzeba mieć jednak świadomość, że rozwiązanie takie nie zawsze jest opłacalne. W przypadku stworzenia w firmie stanowiska księgowego konieczne jest nie tylko zatrudnienie osoby o odpowiednich kwalifikacjach, lecz również ustawiczne jej szkolenie i wyposażenie jej miejsca pracy w specjalistyczne oprogramowanie. Korzystanie z usług zewnętrznego podmiotu nie wymaga tego typu nakładów. Ponadto zatrudniony w nim zespół specjalistów odznaczać się będzie znacznie wyższą wydajnością, wynikającą z wiedzy, doświadczenia i specjalizacji. W efekcie wynajęcie biura rachunkowego jest zwykle bardziej opłacalne od zatrudnienia własnego księgowego.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Świetny artykuł! Deski elewacyjne to mój konik - uwielbiam o nich czytać! Proszę o więcej ...
Super się składa, bo mieszkam akurat ulicę dalej od miejsca, które polecacie 😄 Nigdy nie zamawiałam sushi ...
Świetny artykuł! Jestem mega szczęśliwa, że na niego wpadłam, bo jestem odpowiedzialna za zorganizowanie konferencji ...
Mikołaj 4 miesięcy temu Jak zwalczyć kompleks odstających uszu?
Dobrze, że są takie alternatywy dla młodych ludzi, walczących z kompleksami. Kiedyś słyszało się tylko ...
Zgadzam się z tym, że warto być przygotowanym w każdej chwili na ewentualną awarię i ...